03.02 заграємо на арт-фестивалі HORIZONTAL`

03.02 заграємо на арт-фестивалі HORIZONTAL`
  • Арт-фестиваль HORIZONTAL’ (укр.- ГОРИЗОНТАЛЬ) - культурно-соціальний проект громадської організації МАРТІН-клуб. Девіз заходу: “Різноманіття. Рівність. Комунікація”. Ідея фестивалю у створенні простору для самовираження, території, де всі є рівними за правом народження і об’єднані за допомогою мистецтва. Головними лишаються творчість та повага один до одного.
  • HORIZONTAL’ відбувся вже двічі: у вересні 2017 та лютому 2018. За цей час у фестивалі прийняли участь 8 музичних виконавців, 6 поетів, мандрівники, гончарна майстерня, студія живопису та близько 500 гостей. Фестиваль отримує позитивні відгуки від аудиторії, яка є абсолютно різною за віком та смаками.
  • Незважаючи на спільну провідну ідею, тематика кожного фестивалю різна. Перший фестиваль був присвячений питанню комунікації з людьми, які мають діагноз аутизм. Другий - спілкуванню та повазі між різними культурами та національностями. На цей раз до заходу долучилися іноземні волонтери з Турції, Бахрейну, Китаю, Єгипту та Індонезії.
  • У HORIZONTAL’ завжди присутній соціальний компонент. Гроші, зібрані під час фестивалей, було передано матері, яка опікується дитиною з аутичним синдромом, а також витрачено на оплату дитячого садка для двох хлопців, що разом з мамою живуть у притулку МАРТІН-клубу. Вхід на фестиваль лишається безкоштовним, аби не створювати обмеження для тих, хто не має змоги сплачувати за культурне дозвілля. Кошти збираються за рахунок продажу їжі та сувенірної продукції, а також від пожертв у спеціальні бокси для внесків.
  • У подальшому команда організаторів HORIZONTAL’ планує збільшувати лайн-ап та проводити фестиваль у інших містах.
  • Громадська організація МАРТІН-клуб має майже 20-річний досвід роботи в сфері соціальної допомоги та правозахисту, займається підтримкою соціально вразливої молоді та сімей з дітьми. Організація створила та адмініструє притулок в селі Орлівщина, а також соціальну квартиру для самотніх матерів у Дніпрі. В Донецькій області, де до початку збройного конфлікту працював МАРТІН-клуб, залишилися три соціальних будинки організації. Окремим напрямком роботи ГО з моменту її створення була просвітницька та культурна діяльність. Music Art Independence - таку назву в кінці 90-х років своєму клубу дали молоді музиканти, художники та громадські активісті, які не змогли залишитись байдужими до актуальної тоді проблеми дитячої безпритульності.
  • У 2017 році допомогу організації отримали 1102 людини. Одним із нових напрямків розвитку минулого року стала поява соціального бізнесу - домашньої кондитерської MAMA1. Цей проект дає змогу мешканкам соціальної квартири відчути самоповагу та отримати роботу. Смаколики, створені руками жінок, що самотужки виховують своїх дітей, можна придбати під час арт-фестивалю HORIZONTAL’.
МАРТІН-клуб on-line:
www.facebook.com/mama1.ua/ - домашня кондитерська МАМА1
HORIZONTAL’ on-line:
Instagram: instagram/com/horizontal.fest
Фотозвіти:
martin-club.org/gallery/art-festival-horizontal - осінній фестиваль
martin-club.org/gallery/horizontal-03022018 - зимовий фестиваль
ЗМІ про «HORIZONTAL’»: rockpravda.info/vetka-horizontal
Контакти:
Тел.: +38 (066) 731-45-02 – Анна Сорокіна
E-mail: ann.dp.sorokina@gmail.com